Ar galima turėti lytinių santykių su prostatos uždegimu

Vyrai, kuriems buvo diagnozuotas prostatos uždegimas, domisi, ar galima lytiškai santykiauti sergant prostatitu? Tačiau prieš gaudami atsakymą, turite suprasti, kokia tai liga ir kokias priežastis ji gali sukelti.

siuntimas pas specialistą dėl prostatito

Prostatitas yra vyrų prostatos uždegimas. Dažniausiai uždegimo priežastis – per šlaplę į prostatą patekusi bakterinė infekcija. Tačiau, kad uždegimas įsigalėtų, kartais vienos infekcijos neužtenka. Prostatos liga gali išprovokuoti šiuos veiksnius:

 • darbas, susijęs su nuolatiniu sėdėjimu, hipodinamine gyvenimo būdu;
 • išmatų sutrikimai, pasireiškiantys dažnu vidurių užkietėjimu;
 • dažna hipotermija;
 • ilgalaikis intymumo trūkumas arba per didelis jo kiekis;
 • nutukimas, persivalgymas, per didelis alkoholinių gėrimų vartojimas, rūkymas, aštrus maistas, nuolatinis stresas;

Prostata yra liauka, kurios matmenys yra 3 x 4 centimetrai ir sveria iki 25 gramų. Jis išskiria paslaptį, kuri turi baktericidinį poveikį. Todėl manoma, kad uždegimas dažniausiai atsiranda esant organo perkrovai, kai sutrinka jo funkcija ir paslaptis praranda savo savybes. Būtent šiuo metu yra prijungta infekcija, o tai pablogina vaizdą. Bet kaip susidoroti su spūstimis, kad neišprovokuotų ligos vystymosi?

Eksperto nuomonė

Ne taip seniai gydytojai priėjo prie išvados, kad seksą galima laikyti geriausiu vaistu prostatito gydymui ir jo profilaktikai. Šiandien ekspertai vis dažniau sutinka, kad sergant prostatitu seksas yra įmanomas ir būtinas, o tai labai naudinga.

Lytinio akto metu, prasidėjus orgazmui, vyksta aktyvus ir stiprus prostatos raumenų susitraukimas. Pasirodo, masažas, kuris padidina kraujo tekėjimą į liauką. O tai palankiai veikia jos būklę, pašalina ligos priežastis, sutrumpina sveikimo laiką.

Prostatitas negali būti laikomas lytiškai plintančia liga, nes tai yra grynai vyriška patologija. Bet jei uždegimą sukelia kokia nors bakteriologinė infekcija, tuomet lytinio akto metu verta naudoti prezervatyvą, kad partneriui neperduotų patogeninių mikrobų.

Be to, ligos metu negalite nustoti mylėtis. Abstinencija dėl prostatos uždegimo gali būti net pavojinga, nes dėl liaukos gaminamos paslapties sąstingio gali išsivystyti komplikacijų. Be to, abstinencija gali sukelti liaukos patinimą ir kraujo krešulių susidarymą, kurį sukelia kraujo sąstingis.

Sekso gydymas

Kai vyrui pasireiškia nemalonūs simptomai, verčiantys abejoti jo vyriška jėga, jis gali patirti depresiją. Jam išsivysto dirglumas, per didelis nervingumas, sutrinka apetitas, jis nustoja jaustis reikalingas. Taip pat vyrą ima kamuoti nemiga, stinga seksualinio potraukio.

skausmas vyrams, sergantiems prostatitu

Moteris tokioje situacijoje turėtų ne stovėti nuošalyje, o būti kuo taktiškesnė, padėti vyrui ir neleisti jam visomis mintimis lįsti į ligą. Tik tokiu atveju įmanoma atkurti harmoningus seksualinius santykius.

Kadangi yra neginčijamų įrodymų apie teigiamą lytinių santykių poveikį gydant liaukos uždegimą, svarbu tai daryti teisingai, nepažeidžiant kūno. Todėl nereikėtų pulti į kraštutinumus. Viskas turi būti saikingai. Lytiniai santykiai gydymo metu neturėtų būti keliami į prioritetą. Nepaisant to, pagrindinis gydymas turėtų būti vaistai, o šis metodas turėtų atlikti pagalbinį vaidmenį.

Norėdami veiksmingai atsikratyti ligos, turėtumėte klausytis rekomendacijų:

 • Pirma, lytiniai santykiai su prostatitu turėtų būti reguliarūs. Problemos neišspręsite, jei intymumas yra tik 1 ar 2 kartus per mėnesį. Tačiau net ir kasdienės „procedūros" gali išprovokuoti ligos paūmėjimą. Medikų teigimu, šiuo klausimu svarbus aukso vidurys, priklausantis nuo vyro amžiaus ir sveikatos būklės. Vidutinis visų amžiaus grupių lytinių santykių dažnis yra 2-3 kartus per savaitę. Oralinis seksas, kad sau ar partneriui neužsikrėstų nauja infekcija, galimas tik su prezervatyvu.
 • Antra, gydant prostatitą draudžiama keisti seksualinius partnerius, nes organizmas susilpnėja, padidėja naujos infekcijos tikimybė dėl galimo naujos mikrofloros patekimo į reprodukcinę sistemą. Jame gali būti patogenų, kurių antikūnai dar nesukurti, o kadangi uždegimas jau yra, tai gali būti pavojinga.
 • Trečia, neturintiems nuolatinio partnerio intymumui arba jo neturintiems išvis (vienišiems vyrams), patariama nesivelti į atsitiktinius santykius ir nelaukti sąstingio, dėl kurio gali susirgti. Vienintelė išeitis šioje situacijoje yra masturbacija. Nors šis metodas dėl nežinomų priežasčių visuomenėje laikomas kažkuo smerktinu, jis gali išvaduoti iš sąstingio liauką. Masturbacija taip pat padeda išsklaidyti užsistovėjusį kraują dubens organuose, o liauka šios procedūros dėka gauna reikiamą masažą. Tačiau, kaip ir su lytinių santykių dažnumu, masturbacija nereikėtų persistengti. Įprastas pasitenkinimo savimi būdas – 2-3 kartus per savaitę.
 • Ketvirta, reikėtų vengti pertrauktų lytinių santykių, nes jie prisideda prie lėto kraujo nutekėjimo iš vyrų lytinių organų, dėl to varpoje atsiranda smulkių kapiliarų plyšimų, o prostatoje sutirštėja kraujas.

Ūminis prostatitas ir seksas

Sergant ūminiu prostatitu, vyras jaučia stiprų skausmą apatinėje pilvo dalyje, taip pat skausmą, kuris spinduliuoja į lytinius organus ir tarpvietę. Tuo pačiu metu kūno temperatūra gali pakilti iki 39 laipsnių, o sunkiais atvejais – ir aukštesnė.

aukšta temperatūra su prostatitu

Skausmas persekiojamas ne tik ištuštinant šlapimo pūslę, bet ir ramybės būsenoje. Todėl tokioje situacijoje pacientas vargu ar norės intymumo.

Bet jei organizuosite kompetentingą gydymą, po poros dienų pacientas gali jaustis geriau. Tik po to rekomenduojama sustingti, gydyti prostatitą seksu.

Papildomos gydymo priemonės

Be reguliaraus sekso, rekomenduojama atlikti leistiną fizinių pratimų kompleksą (nereikės tempti „geležies" sporto salėje), kad būtų išvengta prostatos perkrovos:

 1. Šį pratimą lengva atlikti bet kur: darbe, transporte, vairuojant, gulint ant lovos namuose ir pan. Norėdami tai padaryti, turite giliai įkvėpti ir išpūsti skrandį. Sulaikę kvėpavimą 10-12 sekundžių, iškvėpkite (per skrandį). Tokiu atveju reikia kiek įmanoma labiau įsitraukti į skrandį, kad jis tarsi „patektų" į stuburą. Jums reikia kartoti nuo 3 iki 7 kartų. Per dieną reikia atlikti 3 rinkinius.
 2. Panašiai kaip ir pirmasis, pratimas nereikalauja specialios vietos, o jį galima atlikti bet kurioje pozicijoje: sėdint, gulint ar stovint. Jo esmė slypi tame, kad reikia jėga atitraukti išangę ir išbūti tokioje padėtyje 7-10 sekundžių. Tai turėtų būti daroma tris kartus, o per dieną - keli metodai.
 3. Kitas pratimas: atsistokite tiesiai, perkelkite svorį į kairę koją ir pasukite dešinę koją pirmyn ir atgal. Pradėkite nuo 40 sūpynių ir pasidarykite iki 100. Tą patį padarykite su kaire koja. Taip pat pratimą rekomenduojama atlikti 3 kartus per dieną.
 4. Stovint pakaitomis pakreipkite į kairę ir į dešinę iki 30 kartų viena kryptimi.
 5. Šis pratimas yra labai svarbus, nes ištempia klubo sąnarius. Būtina daryti tiesų padalijimą, būtinai apsidrausti rankomis, o kojas ištiesti į šonus maksimaliu atstumu. Nebūtina sėdėti ant grindų. Svarbiausia žemiausioje įmanomoje vietoje yra užfiksuoti 20-30 sekundžių. Kiekvieną kartą reikia stengtis plačiau išskleisti kojas.
 6. Sėdėdami ant grindų ištiestomis kojomis į priekį, patraukite sėdmenis į priekį ir atgal. Kiekvienas sėdmenis turi žengti 30–50 kartų.
 7. Atsigulkite ant nugaros, pakelkite dubenį, sulenkite stuburą, atremkite galvą į grindis. Užfiksuokite šioje padėtyje 10 sekundžių. Pakartokite 10 kartų.
 8. Šis pratimas visiems žinomas nuo darželio laikų ir vadinamas „valtimi". Norėdami tai padaryti, turite atsigulti ant pilvo ir uždėti rankas už galvos. Išlenkite nugarą keldami tiesias kojas ir krūtinę, kad atrama liktų tik ant skrandžio. Šioje pozicijoje būtina išlikti tol, kol užklups nuovargio momentas. Pakartokite 3 kartus.
 9. Atsigulkite ant pilvo ant kamuolio. Sukite rutulį 5 minutes, reguliuodami kūno spaudimą ant jo rankomis.
 10. Sėdėdami ant grindų tiesiomis kojomis, stenkitės rankomis pasiekti kojas. Jei įmanoma, suimkite pirštus. Laikykite šią poziciją 10 sekundžių. Šiam pratimui turėtumėte skirti 3–5 minutes per dieną.
 11. Pratimas nuo mokslo metų – „beržas". Rankomis palaikydami apatinę nugaros dalį ir atremdami galvą į grindis, pakelkite kojas aukštyn. Palaikykite kelias sekundes (esant padidėjusiam slėgiui, šio pratimo atlikti negalima).
 12. Paskutinis pratimas bus gilus pritūpimas, kojos ištiestos pečių plotyje. Pritūpimai turi būti daromi lėtai, o jų skaičius turėtų būti nuo 5 iki 7.

Prevencija

Prostatito profilaktikai, ypač rizikos grupės vyrams (biuro darbuotojams, dirbantiems sėdimą darbą, taip pat dirbantiems šaltoje ar drėgnoje aplinkoje bei patiriantiems hipotermiją, tolimųjų reisų vairuotojams ir kt. ), rekomenduojama laikytis. kai kurios taisyklės:

 • Bet kokio amžiaus vyrui fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Lankytis sporto salėje nebūtina, bet rekomenduojama. Jei dirbate sėdimą darbą, kiekvieną dieną turite skirti laiko pasivaikščiojimui ar bėgiojimui. Tai pagerins kraujotaką dubens srityje ir sumažins stagnacijos tikimybę;
 • kaip minėta aukščiau, seksas vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią ir gydant ligą. Svarbūs reguliarūs matuojami seksualiniai kontaktai be iškrypimų ir pertekliaus;
 • būtina valgyti maistą, kuris yra naudingas visam organizmui ir prostatai. Į dietą turėtų būti įtraukta: žuvis ir mėsa (mažai riebios veislės), daržovės ir vaisiai, pieno produktai, kompotai, sultys ir medus, taip pat įvairios jūros gėrybės. Turėtumėte atsisakyti arba apriboti alkoholio, gazuotų gėrimų, svogūnų ir česnakų, paprikų ir grybų vartojimą.
 • hipotermija taip pat yra veiksnys, provokuojantis prostatos uždegimo vystymąsi, kurio reikia vengti. Venkite skersvėjų ir dėvėkite šiltus drabužius;
 • dėl streso ir pervargimo susilpnėja imunitetas, dėl to susilpnėja organizmo apsauga. Būtina pasirūpinti geru miegu ir vengti nervingų situacijų;
 • geras, gaivinantis efektas turi kontrastinį dušą. Ši procedūra gerina imunitetą ir gerina kraujotaką;
 • reguliarūs vizitai pas urologą gali nustatyti ligą ankstyvosiose stadijose. Daug lengviau gydyti ligą, kuri tik prasideda, nei jau išsivysčiusią patologiją. Jeigu vyrui anksčiau buvo diagnozuotas prostatitas, tuomet pirmaisiais metais patartina atvykti antram tyrimui kas 3 mėnesius. Vėlesniais metais pakanka apsilankyti pas urologą kartą per šešis mėnesius.

Taigi profilaktika yra svarbi sąlyga norint išlaikyti vyrų sveikatą formos. Svarbi prevencijos sąlyga taip pat yra reguliarus seksualinis gyvenimas. Remiantis statistika, vyrai, užsiimantys seksu bent 2 kartus per savaitę (su nuolatine partnere), prostatitu serga rečiau 60 proc.